Nowy program spotkań dla dzieci!

zapraszamy do współpracy

Szanowni Państwo!
 
Zapraszamy do współpracy przy spotkaniach z opowieściami dla dzieci. Chętnie odwiedzamy przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury i inne miejsca proponując spotkania również dla najmłodszych.
w zakładce OFERTA -  DLA DZIECI   znajdziecie naszą najnowszą ofertę tematów na spotkania. 
ulotka_karawana_net.jpg
ulotka_karawana_net2.jpg
Zmiany, zmiany Karawany!


Nowy Rok rozpoczął się dla nas od transformacji. Poszerzamy naszą grupę i bardzo miło jest nam przywitać świetną opowiadaczkę, która do nas dołączyła.
Poniżej przedstawiamy Wam jej sylwetkę. Ale to nie koniec zmian. Pracujemy nad wieloma sprawami: zmiana strony www, nowa szata graficzna, nowe programy z opowieściami, nowi muzycy z którymi chcemy współpracować. Więcej szczegółów niebawem!
 
mirella.jpg
Mirella Gliwińska
Pisze i opowiada historie dla dzieci i dorosłych. Jest absolwentką wydziału Polonistyki UW, jej pasje to antropologia kultury, historia i zwyczaje kultur wschodnich, a przede wszystkim flamenco, z którym jest aktywnie związana przez większą część życia.; Ślady tych zainteresowań można łatwo odnaleźć w jej opowieściach. Lubi bezpośredni kontakt ze słuchaczami, dlatego chętnie opowiada w kawiarniach, klubach, przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Bywa też gościem dużych wydarzeń i festiwali. W swoje opowieści często wplata muzykę i taniec.
W Nowy Rok!

podsumowanie

Czas na podsumowanie minionego roku! Był on baaardzo pracowity i niesamowity pod wieloma względami!
 
Opowiadaliśmy nie tylko w Polsce, ale i w Meksyku, na Kubie, a także w Szkocji. Byliśmy tam dzięki zaproszeniom do udziału w różnych festiwalach i projektach, gdzie mieliśmy okazję współpracować z lokalnymi opowiadaczami i muzykami.
 
W Polsce przeprowadziliśmy w tym roku:
- ponad 200 spotkań familijnych i spotkań dla dzieci,
- 23 warsztaty dla młodzieży i dorosłych,
- 44 spotkania z opowieściami dla dorosłych.
 
Odwiedziliśmy z opowieściami: Warszawę, Poznań, Gdańsk, Katowice, Gliwice,Radom, Zamość, Skórzewo, Gniezno, Lednogórę, Owidz, Wolsztyn, Opalenicę, Tczew, Chałupy, Jastarnię, Otwock, Międzychód, Tulce, Śrem i wiele innych miejscowości.
W tym roku Karawanowali razem: Szymon Góralczyk, Katarzyna Płocińska, Basia Songin, Mieszko Nowacki, Jakub Yogi, Maciej Stranz i Wojtek Tatarynowiczto był piękny czas spotkań przy ogniskach, w kawiarniach, teatrach, szkołach, przedszkolach, bibliotekach, parkach....

Dziękujemy Wam za liczne zaproszenia, przybywanie na nasze spotkania, za uśmiechy i wspaniałe chwile!
 
meditation-2214532_960_720.jpg
wyjazd do Meksyku

kolejna wyprawa

Jakiś czas temu Szymon z naszej Karawany był w Szkocji odwiedzając Szkockie Centrum Sztuki Opowiadania Historii (Scottish Storytelling Centre). W tym kraju bardzo żywa i poważana jest tradycja opowiadania historii, pamiętania o dawnych bohaterach i zdarzeniach. Była to piękna lekcja.
 
Czas jednak na kolejną wyprawę. Tym razem znów do Meksyku! Odwiedzić kilka stanów, spotkać się
z opowiadaczami, opowiadać polskie historie, a także wziąć udział w kilku festiwalach opowiadania historii. Podróż długa, ale z pewnością będzie owocna. Dziękujemy za wsparcie Instytutowi Adama Mickiewicza
w tym przedsięwzięciu!
Relacja z części wyprawy zapewne nastąpi w drugiej połowie września.
Do usłyszenia i do zobaczenia po powrocie!
meksyk.jpg
Oferta opowieści w przedszkolach i szkołach


Powoli nadchodzą wakacje. Będziemy w rozjazdach opowiadając i grając w różnych miejscach. Będziemy poszukiwać inspiracji i przygotowywać nowe materiały na spotkania.
 
Jeśli ktoś chciałby nas zaprosić do szkoły lub przedszkola, to od września jesteśmy do dyspozycji.
 
Jak wyglądają nasze spotkania? Właśnie tak!
 
karawana_opowiesci_dzieci_-_kopia.jpg w_bibliotece_karawana_opowiesci.jpg
Działamy!

po powrocie z Kuby

Wyjazd na Fetsiwal Primavera de Cuentos na Kubę był pełen wrażeń, lekcji, wspaniałych doświadczeń i utwierdzenia się w przekonaniu, że opowiadacze tworzą "rodzinę" na całym świecie. Było słonecznie, kolorowo, pięknie, w świecie muzyki i opowieści. Czas wrócić jednak do rzeczywistości, za oknem chmury, za oknem deszcz. Taka wiosna. 
 
Wracamy też intensywnie do spotkań z opowieściami:  w maju i czerwcu będziemy prezentować opowieści o demonach słowiańskich związanych z wodą. W Gdańsku, Poznaniu i w Warszawie.  Będzie to druga odsłona opowieści o demonach.
 
Na koniec maja, a może na czerwiec dopiero przygotowujemy z nowym składem opowieści nieco szamańskie, nieco filozoficzne, opowieści o nas, istotach ludzkich. 
 
Obrodziło też w warsztaty, zapraszamy zarówno początkujących na warsztaty ZOSTAŃ OPOWIADACZEM, a także tych, którzy już opowiadają na CRICK-CRACK i "Jak opowiadać dzieciom"?   Szczegóły już się pojawiły albo pojawią się niebawem.
 
Wszystkie informacje dostępne będą na naszym facebooku  KARAWANA OPOWIEŚCI
 
Polecamy także nasze spotkania dla dzieci - opowiadamy w przedszkolach, szkołach, bibliotekach.   Jak? Właśnie tak - FILM!

wyspaw.jpg


Szymon poleciał na Kubę, więc mniej będzie spotkań. Wracamy w drugiej połowie kwietnia !
 
A tymczasem zapraszamy do obejrzenia nowych filmów na naszym YouTube:
 
 
 
 
a na Kubie.... 
 
13932670_10154382676358119_9165046201982597450_n.jpg
Ruszamy w Nowy Rok


Nowy Rok i nowe plany. Szykujemy kolejne programy z opowieściami, odwiedzamy przedszkola i szkoły. Wszystko toczy się coraz szybciej, coraz piękniej, a opowieści zataczają coraz to większe kręgi.
 
Aby dowiedzieć się gdzie będziemy opowiadać, zajrzyjcie na naszego facebooka -  FACEBOOK
 
Polecamy śledzić go, abyście byli na bieżąco. 
Szykujemy też nowe nagrania, które zamieścimy na YouTube. 
 
niech ten rok będzie dobry dla Was również, a przynajmniej nie gorszy niż poprzedni. 
Aby tak było tkajcie swoje opowieści pięknymi nićmi. Każdego dnia.
 
colourful_detail_of_a_maximo_lauras_tapestry.jpg
Spotkania Karawany Opowieści w grudniu

ostatnie spotkania w tym roku!

Po przyjeździe z Meksyku, gdzie mieliśmy okazję opowiadać na Festiwalu Quimera i nie tylko, potrzebowaliśmy nieco czasu aby poukładać kalendarz, ale wszystko już jest jasne, więc zapraszamy Was na nasze spotkania z opowieściami, muzyką, śpiewem, czasem też i zdjęciami...
 
 
POZNAŃ 
1 grudnia, godz. 18:00   "Opowieści z podróży do Meksyku" - relacja z podróży do Meksyku i opowieści o Dniach Zmarłych w Meksyku, wstęp bezpłatny
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ
 
2 grudnia, godz. 17:00  "Opowieści w plecaku przywiezione" - opowieści dla dzieci zebrane podczas pobytu w Meksyku i podczas spotkań z różnymi opowiadaczami. 
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

2 grudnia, godz. 19:00  "Śpiew z głębin. Opowieści wielu mórz" - opowieści pochodzące z krajów znajdujących się w różnych częściach świata. Opowieści rybaków i marynarzy, czasem też zwykłych mieszkańców. Opowiadają o istotach zamieszkujących głębiny mórz, o Królu Morza, czasem też o różnych śmiesznych zdarzeniach które miały miejsce w przeszłości. Spotkanie dla dorosłych.
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

3 grudnia, godz. 17:00  "Opowieści w plecaku przywiezione" - opowieści dla dzieci zebrane podczas pobytu w Meksyku i podczas spotkań z różnymi opowiadaczami. 
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

WARSZAWA
3 grudnia, godz. 11:30  "Mały Wodnik" - opowieści dla dzieci o przygodach Małego Wodnika, spotkanie połączone z warsztatami plastycznymi.
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

6 grudnia, godz. 19:00  "Kalejdoskop. Opowieści i pieśni z różnych stron świata." - W ten mikołajkowy wieczór zapraszamy Was na opowieści i pieśni pochodzące z różnych stron świata, zebrane podczas jednego magicznego wieczoru.
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

16 grudnia, godz. 17:30  "Zostań Opowiadaczem. Warsztaty." - Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z opowiadaniem historii albo chcecie dowiedzieć się jak czytać dzieciom książki - zapraszamy! WSTĘP BEZPŁATNY
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

19 grudnia, godz. 19:00  "Opowieści o Dniach Zmarłych - relacja z podróży do Meksyku" - opowieści połączone z pokazem zdjęć i filmów. wstęp bezpłatny
więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ
 
 

Najbliższe spotkania Karawany


Od połowy września wracamy ze szlaków. Dajemy zaprosić się do przedszkoli, szkół, bibliotek, teatrów, wszędzie gdzie chcecie posłuchać opowieści.
 
Zapraszamy też na spotkania otwarte:
 
30 września godz. 19:00 WARSZAWA, spotkanie dla dorosłych z mitami nordyckimi i baśniami skandynawskimi, szczegóły znajdziecie TUTAJ
 
24-25 września godz. 12:00  WARSZAWA, spotkania dla dzieci w Muzeum Azji i Pacyfiku, szczegóły znajdziecie TUTAJ
 
7-8 października, godz. 19:00  GDAŃSK, spotkania dla dorosłych z baśniami arabskimi w Teatre w Oknie, szczegóły TUTAJ
 
8 października, godz. 13:00 GDAŃSK, spotkanie familijne z baśniami arabskimi w Teatrze w Oknie, szczegóły TUTAJ
Idź do strony  [1] 2 3 4